A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Zioła z MongoliiZioło-terapia jest bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu i przywrócenie mu równowagi. Na naszej planecie jest wiele różnych regionów przyrodniczych. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi formami roślinnymi, które mają wiele cennych, leczniczych właściwości.

Medycyna alternatywna wschodu jest bardzo rozwinięta pod względem ziołolecznictwa. Mongolia to obszar zasobny w niespotykane rośliny lecznicze, które występują jedynie w tamtej strefie klimatycznej. Występuje tam przeszło 600 różnych rodzajów powszechnie stosowanych, unikalnych ziół. W Polsce są one niedostępne w stałej sprzedaży, jedynie specjaliści medycyny mongolskiej świetnie się w nich orientują i znają tajniki leczenia za pomocą tych roślin.

Jedną z najbardziej znanych Mongołek w Polsce specjalizującej się w dziedzinie ziołolecznictwa medycyny wschodu jest lekarz Enkhjargal Dovchin, która prowadzi Gabinet Medycyny Mongolsko-Tybetańskiej w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 28 a.

herbata_ziolowa

Wielu z jej pacjentów bardzo sobie chwali terapie ziołowe, jakie stosuje doktor Enji. Jedną z nich jest 42-letnia pani Stanisława Rysikowska z podwarszawskiej Góry Kalwarii.

Miałam dość rzadko spotykaną dolegliwość, objawiającą się nieznośnym bólem stawów. Była to tak zwana dna moczanowa. W mojej krwi był nieustannie znacznie podniesiony poziom kwasu moczowego. Utrzymywałam ścisłą dietę, przepisaną przez lekarzy, ale bóle systematycznie powracały, dopóki nie trafiłam na doktor Enji. Dostałam odpowiedni zestaw wywarów z mongolskich ziół, które miałam spożywać o określonych porach dnia. Takie rośliny rosną jedynie w Mongolii i nie są dostępne w polskich aptekach. Piję te zioła od 6 miesięcy, a moje bóle  ustąpiły bezpowrotnie. Czuję, że znów żyję pełnią życia. Teraz mogę się bawić z moją 8 miesięczną wnuczką bez obawy, że sama sobie nie poradzę, jak złapie mnie ból.”

Mongolska medycyna ma nieco inny niż w Polsce system rozpowszechniania leków. Są one ordynowane przez specjalistów, ale w przeciwieństwie do naszego kraju, tam pacjent może wykupić leki już będąc u lekarza. Ten sposób, wbrew pozorom, jest doskonałą metodą na uniknięcie nieporozumień związanych z błędnie wydanym przez farmaceutę medykamentem czy jego zamiennikiem.

Oprócz tego w Mongolii praktykuje się też bezpośrednie podawanie leku pacjentowi podczas wizyty u lekarza, aby w najcięższych przypadkach wyeliminować pomyłki złego dawkowania. Zioła mają wszakże różne intensywności działania na organizm, od delikatnego aż po agresywne.

ziola_mongolskie

Zioła w naturalny sposób działają na pacjentów, nie przynosząc tak pustoszących organizm skutków ubocznych jak leki sztucznie wytworzone w laboratorium. Dlatego firmy farmaceutyczne wydają miliardy dolarów na kampanie lobbingowe, które mają zapobiegać rozpowszechnianiu prawdziwych informacji o naturalnym dobrodziejstwie roślin leczniczych.

Polityka mająca na celu „zaciemnienie” zasług ziołolecznictwa posuwa się do tego stopnia, iż tworzone jest nawet prawo, które ma zapobiec sprzedawaniu ziół. Na przykład poszczególne składniki preparatów ziołowych są wpisywane na listę ochronną np. „CITES” (jest to konwencja dotycząca międzynarodowego handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem).

Ale czy tak naprawdę można wygrać z naturą, od której pochodzimy? Odwracanie się od niej nie niesie dla nas ludzi niczego dobrego.

mnisi_ziola

Komentarze   

+3 #37 krystyna 2012-09-30 13:14
interesuje mnie leczenie alergii astma, egzema prosze o wskazowki dziekuje krystyna
Cytować
+2 #36 Wiwien 2011-01-30 13:04
Dziwne mieszanki ale ratujące życie. Szkoda, że farmacja się nie uczy od medycyny naturalnej. :lol: :lol: :lol:
Cytować
+5 #35 dobre zioła 2011-01-06 21:56
Niektóre zioła łyka się jak normalne pigułki bo mają formę kuleczek, a niektóre wyglądają jak piasek różnokolorowy o różnej gramaturze i smaku. Zalety jednak ziół szczególnie mongolskich są niedocenione... dlaczego... bo konkurencja by straciła pracę...:-) oto dla czego. To bardzo skuteczne i zdrowe przede wszystkim mieszanki pochodzące z ekologicznie czystych terenów Mongolii.

Gori
Cytować
+9 #34 Siuneka 2010-11-25 08:50
Mi zioła pani profesor na oczyszczenie organizmu oraz na skórę pomogły. To bardzo podobna medycyna do konwencjonalnej tylko postrzega człowieka bardziej kompleksowo. Tutaj leczy się całego człowieka, a nie jedynie symptomy chorobowe. Czasami trzeba dać sobie wbić kilka igiełek w ciało - po kuracji jednak pacjent szybko wstaje na nogi, a jego odporność znacznie wzrasta.

polecam jako alternatywa dla leków chemicznych

pacjentka z Warszawy
Cytować
+10 #33 Zyrafa 2010-11-21 19:50
Aby stosować zioła trzeba mieć odpowiednią do tego wiedzę. Jeżeli osoba dawkująca zioła jest lekarzem to nie ma problemu bo odpowiednie wykształcenie w tym kierunku. Gorzej jeżeli zioła podawane są przez nie przeszkolony personel - wtedy konsekwencje mogą być tragiczne. Uważam jednak, że ludzie powinni mieć niczym nie ograniczony dostęp do ziół i ziołolecznictwa . Decyzja o leczeniu przy pomocy medycyny naturalnej powinna być oddana samemu pacjentowi, a nie lekarzowi.

pozdrawiam
Cytować
+10 #32 Miś 2010-11-19 11:42
Stosowałem preparaty medycyny chińskiej od profesor Enji. W czasie i po kuracji czułem się świetnie. Duże wrażenie zrobił na mnie preparat Liver-Aid, po którym moja wątroba zaczęła funkcjonować jak należy. Dolegliwości jakie miałem do tej pory ustąpiły. Polecam zioła wschodnie bo w odróżnieniu od naszych krajowych nie są skażone metalami z pobliskiej ulicy...
Cytować
+12 #31 zioła na kamienie 2010-10-25 12:03
Kuracja profesor Dovchin pomogła mi bardzo na wypłukiwanie kamieni nerkowych. Podczas całej kuracji czułam się świetnie. Jedyny ból związany był z wypłukiwaniem kamieni przez organizm. Teraz widzę, że TCM i zioła mongolskie na prawdę działają i pomagają ludziom. Mi bardzo pomogły i polecam każdemu.

polecam
Asia Fioda
Cytować
+12 #30 Olek 2010-10-23 09:53
Zgadzam się, że zioła i leki ziołowe są tanią alterantywą dla syntetycznych preparatów farmaceutycznych.
Nie więc dziwnego, że są ścigane jak np.; dopalacze.

Legalizacja to jedyna sensowna rzecz, którą można zrobić.

pozdrawiam i poddaję to pod rozwagę

Olek
Cytować
+14 #29 zioła mongolskie 2010-10-21 05:55
Zioła mongolskie wyglądają tak samo jak każde inne. Pochodzą jednak z bardzo czystego, wolnego od jakichkolwiek zanieczyszczeń klimatu. Są tanie i skuteczniejsze niż farmaceutyki. Stosowane profilaktycznie pozwalają zachować zdrowie przez długie lata.

pozdrawiam
Lenka
Cytować
+15 #28 Julka 2010-10-17 13:37
Mi też pani Dovchin bardzo pomogła. Brałam zioła tybetańskie i czuję się świetnie. Żadne inne preparaty czy leki nie dawały mi tak dużo jak kuracje u prof. Enji.

polecam Julka
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.