A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Zdrowe żywienie

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, a z nią ciepłe i słoneczne dni. Wiele osób zapewne ma problem z figurą, po zimie tu i ówdzie zwisa wałeczek tłuszczyku, jesteśmy ospali, ociężali. NIE MUSI TAK BYĆ!

Przygotowaliśmy dla Was wiosenną apteczkę mieszanek ziołowych, które skutecznie pomogą Wam poprawić sylwetkę oraz samopoczucie.

schudnij-zdrowo

Aby zamówić najlepszej jakości preparaty ziołowe od prof.Enkhjargal Dovchin wyślij e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przejdź do sklepu internetowego www.leki-wschodu.pl.

Preparaty, które Państwu oferujemy nie są dostępne w Polsce, pochodzą z krajów Dalekiego Wschodu (Chin, Mongolii, Japonii) i sprawdzane są wyłącznie na potrzeby gabinetu Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej prof. Enji. Możecie mieć pewność, że dostaniecie produkty bezpieczne, skuteczne i najwyższej jakości.

orbit_znak"Ludzie od czasu do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się, otrzepuje i idzie dalej, jakby nic się nie stało…"

Tuż przed telewizyjną prognozą pogody zobaczyłam kątem oka reklamę: brykające po monitorze kolorowe owocyki i jakieś bliżej nieokreślone, ale kojarzące się ze słodyczami cudaki. Domyśliłam się, że to kampania gumy Orbit.

Reklam z założenia nie oglądam, gdy lecą mam wyłączony w telewizorze dźwięk, a ja w tym czasie zajmuję się czym innym, np. parzeniem herbaty lub sprzątaniem ze stołu. Tym razem jednak rzuciłam się do pilota niezmiernie ciekawa, jakie oświecające prawdy o zdrowiu i dietetyce mają do zakomunikowania naszemu światłemu narodowi cyniczni truciciele. Niestety, nie zdążyłam, ale na dole ekranu (zapewne w trosce o głuchych) pojawił się napis informujący, że to rzeczywiście Orbit i że ta guma uratuje Ci drogi widzu zęby. Żuj więc gumę Orbit po każdym posiłku, a będziesz zbawiony, amen.

dieta_ajurwedyjska

Z dietą tą wiąże się pewna bardzo stara historia...

Wiele wieków temu, w czasach gdy na ziemi panował bóg Brahma powstał pewien sławny tekst. Liczył on sobie aż 100 tysięcy wersetów, które zapisane były w tysiącach rozdziałów.

Dla zwykłych ludzi, śmietelników był on bardzo trudny, przez co nikt nie był w stanie go przyswoić. Wtedy bóg Brahma postanowił go skórcić, wziął zatem ową księgę i uprościł tekst. W ten sposób, jak głosi legenda ludzie przyswoili sobie filozodię ajurwedyjską i wszelkie związane z nią dobra, m.in. sposób odżywiania się.

mlodosciCzas...to pojęcie względne. Życie każdego z nas jest niczym mikrosekundowe mrugnięcie na przestrzeni dziejów świata...

Każdy żywy organizm ma swój określony zakres biologicznego istnienia, np. wiek drzew sięga rzędu setek lat, pies dożywa do 30 lat, żółw do 80, motyl cieszy się pięknem tego świata przez jeden dzień.

A jak to jest z nami, ludźmi? Według naszego zegara biologicznego możemy dożyć nawet 150 lat w dobrym zdrowiu!

Tak, tak... a w tym miejscu nadchodzi moment, w którym 99% z Was popuka się w głowę i powie - co za bzdury wypisujemy. I w tym tkwi problem, że nie zdajemy sobie sprawy z naszej mocy, danej nam od matki Ziemii, od natury, która nas zrodziła. Mamy wpływ na to w jakim tempie nasz organizm będzie sie starzeć!

Podam Wam prosty przykład, oprę się na świecie owadów. W hierarchii pszczół najważniejsza jest matka, to ona wydaje potomstwo na świat i o jej stan zdrowia oraz właściwą dietę zabiegają wszystkie robotnice. Matka pszczela dożywa do 6 lat, podczas gdy życie zwykłej pszczoły waha się w granicach 30-35 dni! Dlaczego tak się dzieje, dlaczego występuje tu tak wielka różnica dożywanego wieku? 

Otóż matka, jako reproduktorka stada jest karmiona pełnowartościowym mleczkiem pszczelim przez całe życie. Robotnice zaś otrzymują mleczko pszczele tylko w fazie wzrostu od larwy, przez poczwarkę aż do postaci imago. Później ich pokarm stanowi wyłączie nektar kwiatowy i miód.

zielono_mi2Żywienie według zasad ekologicznej kuchni jest coraz bardziej popularne. Zdrowe jedzenie stało się w naszych czasach niemalże modą. To dobry znak, że społeczeństwo widzi skalę chorób cywilizacyjnych i zdaje sobie sprawę, że ich przyczyna leży w przeważającej części w niezdrowej, chemicznej żywności, która zalewa rynek spożywczy.

Na każdym społecznym poruszeniu można zarobić, tak rozumują wszyscy ówcześni biznesmeni. Również na modzie eko - żywności. W sklepach możemy znaleźć teraz produkty „wszystko w jednym”: chemiczne, naturalne, zdrowe, ekologiczne, mało tego – dietetyczne.

Na przykład mleko kozie w proszku albo miód w kostce. Cóż, wielu ludzi łapie się na tą eko - reklamę, nie zdając sobie sprawy co kryje się pod uśmiechniętym, kolorowym opakowaniem na którym nadrukowano Eko czy Light. Na tych pseudo ekologicznych produktach bogacą się pośrednicy i firmy produkujące żywność.

mlekoDla nas, ssaków, mleko jest pierwszym pokarmem. W miarę, gdy dorastamy odchodzimy niestety od jego spożywania, a szkoda bo zawiera wiele cennych dla naszego zdrowia składników.

Rodzice mieliby o wiele mniej zmartwień, gdyby zrozumieli jak ważną rolę może odgrywać mleko w diecie zarówno ich jak i dzieci.

Najlepsze własności charakteryzują mleko kozie, przez wiele lat nie doceniane, dopiero od niedawna jego moc ujrzała światło dzienne. Jest bardzo dobrze przyswajane przez ludzki organizm a to dzięki temu, że składem zbliżone jest do mleka wytwarzanego w organizmie kobiety, zawiera nawet o wiele więcej składników mineralnych: wapnia, fosforu, potasu, witamin A1, B1, B2, PP i C.

Kozie mleko różni się od krowiego, zarówno składem chemicznym jak i walorami smakowymi. Jest bardzo słodkie, ma barwę lekko kremową i według badań zawiera więcej tłuszczu oraz w większym stopniu stymuluje powstawanie w naszym układzie pokarmowym bakterii chroniących przed zatruciami lub chorobami.

 

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.