header bg ziola

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Ziołolecznictwo

Od dawna wiadomo, że rośliny mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Ich liście, łodygi, kwiaty czy owoce zawierają bogactwo witamin i cennych składników, których potrzebują komórki naszego organizmu do prawidłowego rozwoju. Większość ludzi nie docenia tej siły drzemiącej w owocach przyrody i sięga po chemiczne zamienniki i suplementy. A przecież człowiek pochodzi od natury i to natura powinna nas żywić i chronić. 

Medycyną naturalną zwie się metody lecznicze, które wykorzystują właśnie moc natury, siłę jej darów. Naturalne leczenie nie niesie ze sobą skutków ubocznych, jest ukierunkowane ściśle na konkretną przypadłość. 

Medycyna Dalekiego Wchodu od wieków pokłada ufność wyłącznie w aptece natury, dlatego też w tych rejonach świata odnotowuje się najwięcej przypadków długowieczności i zdrowia do samej starości. Ludność Chin, Japonii czy Mongolii żyje w zgodzie z naturą i jej darami, swoją dietę opiera tylko na naturalnych składnikach i ciągle dąży do zachowania harmonii pomiędzy energią ciała i otoczenia. 


Moi drodzy, warto sięgnąć po terapie ziołowe, każdy organizm potrzebuje co jakiś czas oczyszczenia. Dlatego zamiast faszerować się lekami, tabletkami, sięgnijcie po prostu po to co oferuje Wam łąka, polana w lesie czy Wasz ogródek. 

Wstęp do kłamliwych wypowiedzi na temat lekarzy medycyny naturalnej w pseudo mediach "głównego nurtu".

Wielu z nas do końca nie orientuje się czego można oczekiwać po wizycie u lekarza medycyny wschodniej. W mediach "głównego nurtu" do niedawna rozpowszechniane były kłamliwe poglądy o skuteczności tych metod. Mając to na uwadze zmuszeni jesteśmy do stawienia temu czoła i odpowiedzi. Dlatego podajemy co następuje:

tibetan-medicine-pills_dr_enji_prof_dovchinW medycynie chińskiej stosuje się zwykle dwa sposoby łączenia leków; łączenie preparatów ziołowych o podobnym działaniu w celu powiększenia zasięgu leczenia jednej choroby, łączenie leków, które leczą równocześnie poje­dyncze symptomy kilku chorób. W celu dokładnego zrozumienia tej terapii podaję niektóre, testowane klinicznie, sposoby łączenia leków:

1) Lecząc bóle głowy spowodowane wys. gorączką, podaje się: Yin Chio Jie Du Wan w połączeniu z Shu Gan Wan.

2) Gdy leczymy ból brzuszny i biegunkę spowodowaną utratą ciepła wewnętrz­nego, terapeuta chiński podaje choremu Fu Zi Li Zhong Wan (rozgrzewa żołądek i uśmierza ból brzuszny) w połączeniu z Huo Xiang Zheng Qi Wan (reguluje żołądek i jelita oraz wstrzymuje biegunkę, wymioty i nudności).

3) Przy występowaniu bólu nóg i pleców, spowodowanych chorobą nerek lub wątroby, Jian Bu Hu Chien Wan może być połączony z Shu Gan Wan.

4) Gdy leczymy wysypkę skórną, wykwity na skórze, swędzenie skóry, podaje­my Lian Qiao Bai Du Pian (leczy skórne wysypki) w połączeniu z lekiem Fang Feng Tong Shen Wan (lek przeciwgorączkowy).

5) W leczeniu bólu zęba, gardła z przykrym oddechem i wysoką gorączką — lekarz chiński zapisuje leki przeciwgorączkowe Ching Wei Huang Lian Wan i dodatkowo podaje Niu Huang Jie Du Pian.

logo_aloesO aloesie słyszał już niemal każdy, to bardzo popularna roślina. Inaczej zwie się ją kaktusem, choć nazwa ta jest nieodpowiednia, gdyż aloes przynależy do rodziny liliowatych.

Gdzie możemy spotkać tę roślinę w naturalnych warunkach?

Aloes lubi klimat suchy i gorący, dlatego jego środowiskiem życia są kraje południowe. Wybierając się zatem na wycieczkę do Meksyku czy na afrykańską sawannę, trafimy napewno na kępki aloesu płożące się w południowym słońcu.

Odparowany, zagęszczony i stwardniały sok aloesu nazywany jest aloną i wykazuje wiele cennych właściwości leczniczych, które znane były już ludziom z poprzedniej ery (żyjącym ponad 3300 lat temu!).

Skoro aloes rośnie w krajach "ciepłolubnych" to jak trafił do Europy?

Migrację aloesu na cały świat zawdzięczamy Arabom. To oni przywieźli tę roślinę do Europy właśnie w formie alony. To nieocenione lekarstwo przy zaparciach atonicznych, czyli spowodowanych brakiem parcia na zwieracz, najczęściej dotykających ludzi starszych, w podeszłym wieku oraz osób z dużą nadwagą.

medycyna-ludowa-plakatKażdy z nas miał w swoim życiu do czynienia z ziołami lub przynajmniej jedną z metod medycyny naturalnej. Medycyna ludowa opierająca się na ziołolecznictwie, obserwacji przyrody i zwierząt i wielu innych sposobach terapii poprzez pracę z ciałem (np. masaż) rozwijała się przez tysiąclecia.

Odkąd istnieje człowiek rozumny, istnieją tez nękające go bolączki, choroby. Dlatego z biegiem lat ludzie nauczyli się wykorzystywać dary przyrody do leczenia chorób. Wiele metod leczniczych odkrywano metodą prób i błędów, inne przychodziły instynktownie.

Ludzie pierwotni, których głównym źródłem pożywienia były rośliny i upolowane zwierzęta – doskonale poznali właściwości swego jedzenia: niektóre rośliny były trucizną, inne dawały mnóstwo energii a jeszcze inne uzdrawiały, koiły ból i przyspieszały zabliźnianie się ran.

o-dlonie

Wypielęgnowane paznokcie i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Spoglądając na dłonie, na pierwszy rzut oka możemy rozpoznać czym zajmuje się dana osoba, czy ma pracę fizyczną, czy biurową.

Pracując umysłowo łatwiej o pielęgnację i zdrowy wygląd dłoni, zaś przy pracy fizycznej  jak np. przy budowie, to właśnie nasze dłonie są najbardziej narażone na urazy i okaleczenia.

Unieście teraz swoje dłonie i przyjrzyjcie się im, pokrywa je cieniutka warstwa delikatnego oraz bardzo wrażliwego naskórka. 

A teraz wyobraźcie sobie stos szorstkich i cieżkich pustaków, które macie przenieść. Ocierają wam ręce, ranią palce i wżynają się w każdy zakamarek cienkiej skórki. Potem przychodzi pora na pracę w ogrodzie, sadzicie kwiaty bez rękawiczek a wszystkie zanieczyszczenia i zarazki mają styczność z Waszymi dłońmi....

Podkategorie

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.