header bg ziola

A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Praktyczne_porady_podczaj_leczenia_poszczeglnych_organw_i_ukadwChoroby prostaty: prostatę przenikają miliony mikronaczyń. Z powodu nadmiernego oziębienia organu, chorób infekcyjnych, siedzącego trybu życia, nadmiaru cholesterolu, otyłości powstają zastoiny naczyniowe i degradacyjne procesy w gruczoł, które mogą w przyszłości doprowadzić do powstawania nowotworów.

Wszystkim mężczyznom w wieku od dwudziestego roku życia zaleca się coroczne badanie perrektum, aby wcześnie wykryć potencjalne zmiany chorobowe. Najlepszym sposobem likwidacji zastoin jest bezpośredni masaż perrektum, wykonywany przez lekarza specjalistę, usunięcie ewentualnych infekcji oraz stosowanie kapilaroterapii preparatami: KAPILAR, SO-FORA JAPOŃSKA WYCIĄG, GINKGO BILOBA, MIGUAN FUKANG PIAN, MAITONG, SUMALIN. Taka terapia konieczna jest z powodu zastoin naczyniowych, a samo przyjmo­wanie preparatów na prostatę nie daje pożądanych efektów, gdyż substancje lecznicze przez zatkane naczynia nie docierają w głąb organu, co w następstwie może spowodować patologie.

 

Dobrą metodą w walce z tą choroba jest również ogrzewanie prostaty, zakładając oczywiście, że nie występuje infekcja i nie ma zmian o charakterze nowotworowym. Aby otrzymać napar potrzebny podczas kuracji należy jedną dużą łyżkę ziela rumianku zalać 250 ml wrzątku, kiedy napar wystygnie do temp. 40oC, należy go dokładnie przecedzić i połowę jego dawki, za pomocą gruszki wprowadzić do odbytu. Napar należy utrzymywać przez 2 godziny; kurację najlepiej przeprowadzać wieczorem. Ogrzewając prostatę, likwidujemy zastoiny, zapalne procesy, polepszamy przepływ krwi, dezynfekujemy i wspomagamy proces leczenia. Zabieg wykonujemy, co drugi dzień przez miesiąc; na noc możemy włożyć czopek z olejem rokitnikowym. Uwaga, nie zaleca się tej kuracji osobom z przerostem prostaty. Leczniczy i profilaktyczny wpływ na prostatę mają: SPEMAN, SAW PALMETTO, QIANLIETONG, PULEAN PIAN.

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura1

 

CHOROBY ZATOK, KATARY

Jedną dużą łyżkę czystej soli morskiej i jedną łyżkę CHLOROFILLIPTU dodać do jednego litra ciepłej wody. Zatkać jedną dziurkę od nosa, drugą wciągać z dłoni sporządzony roztwór i na odwrót. Zabieg ten wykonujemy 1-2 razy dziennie wykorzystując cały litrowy roztwór. Leczenie wspomagają: OLEJEK PICHTOWY, OLEJ ROKITNIKOWY, BISHUSHI, QIANBAI BIYAN PIAN, warto zastosować WYCIĄG Z SOFORY JAPOŃSKIEJ, dzięki zawartości rutyny wzmocni on naczynia krwionośne w zatokach. Bardziej wygodnym sposobem jest ogrzewanie zatok. Należy uszyć woreczek i wsypać do niego drobną morską lub zwykłą kamienną sól. Nagrzany na patelni woreczek przykładamy w okolicę zatok 1-3 razy dziennie w ciągu 14-28 dni. Uwaga: temperatura soli nie może być wysoka, by uniknąć poparzenia. Przed ogrzewaniem warto zakropić do obu nozdrzy po jednej kropli OLEJU ROKITNIKOWEGO.

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura2

 

LECZENIE CHORÓB DERMATOLOGICZNYCH

Kurację wspomagamy witaminami A, E i cynkiem, nie mniej niż 1-2 miesiące. Bogatym źródłem tych witaminy jest OLEJ ROKITNIKOWY, CEDROWY. Mogą być one stosowane również zewnętrznie do smarowania. Podczas kuracji obowiązuje zakaz picia alkoholu i spożywania tłustych, ostrych i słodkich potraw.

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura3

 

LECZENIE HEMOROIDÓW

Codziennie przed snem stosujemy odkażającą, ściągającą lewatywę. Do 1 -1,5 litra wrzątku dodajemy 2 czubate łyżki ziela rumianku. Po wystygnięciu do przecedzonego roztworu dodajemy 1 łyżkę CHLOROFILLIPTU. Roztwór ten stosujemy do lewatywy. Po wypróżnieniu i dokładnym wymyciu się stosujemy czopki lub maści. Konieczne jest stosowanie preparatów wzmacniających naczynia i usuwających skrzepy (główna przyczyna powstawania hemoroidów): KAPILAR, SOFORA JAPOŃSKA WYCIĄG, GINKGO BILOBA, OMEGA 3, OMEGA 3-6-9, MAIGUAN FUKANG PIAN, MAITONG, ZHISUNING

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura4


LECZENIE NADŻEREK I INFEKCJI UKŁADU ROZRODCZEGO U KOBIET

Niezależnie od stanu pacjentki konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty i fachowe leczenie zaleconymi farmaceutykami. Z pożywienia wyłączamy cukier, alkohol, tłuste i ostre potrawy, kurację wspomagamy witaminami A i E. Stosujemy jednolitrowe irygacje, skład identyczny jak przy hemoroidach, na noc stosujemy czopki lub podpaski. Kurację wspomagamy preparatami: DONG OUAI, GOTU KOLA, FUKE QIANJIN PIAN dzięki którym wielokrotnie wzrasta skuteczność leczenia.

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura5

 

SŁABE WŁOSY PAZNOKCIE, TRĄDZIK, ŁOJOTOK

Procesy te praktycznie zawsze wiążą się z zaburzeniami pracy organizmu: nerwicą, chorobą przewodu pokarmowego, wątroby, układu endokrynologicznego. Zawsze leczymy przyczyny zaburzenia. Dodatkowo stosujemy IRON COMPLEX, brak żelaza występuje u 80% ludzi i jest główną przyczyną problemów z włosami i paznokciami. KELP, SPIRULINA, SPECIAL TWO są niezastąpionymi źródłami makro i mikroelementów, niezbędnych dla skóry włosów i paznokci. Przy problemach z włosami i skórą wspomagamy kurację wcieraniem OLEJU Z ŁOPINU, ROKITNIKOWEGO lub CEDROWEGO

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura6

 

ŻYLAKI, CHOROBY UKŁADU SERCOWEGO I NACZYNIOWEGO, ZIMNE NOGI, RĘCE

Wymagają koniecznie zmiany trybu życia według naszych zaleceń. WKŁADKI DO BUTÓW, WYCIĄG Z ARALII i ELEUTEROKOKA, MOROZNIK KAUKASKI, MACA, ASTRAGALUS pobudzają krążenie, jest to konieczne w leczeniu tych chorób. Dla osób z nadciśnieniem zaleca się minimalne dozowanie tych specyfików. Konieczne jest stosowanie naturalnych środków wzmacniających i oczyszczających naczynia krwionośne: SOFORA JAPOŃSKA WYCIĄG, KAPILAR, OLEJ ROKITNIKOWY i CEDROWY, MUMIJO, OMEGA 3, OMEGA 3-6-9, LECYTYNA, SUPER ANTIOXIDANTS, DETOX SUPPORT, GINKGO BILOBA, MAIGUAN FUKANG PIAN, MAITONG, SUMALIN oraz stosowanie witamin A, C, E. Przy żylakach dodatkowo stosuje się zewnętrznie maści i balsamy, dobre efekty osiągamy stosując: BISZOLIN, SOFIĘ, MOROZNIK KREM-ŻEL

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura7

 

OBRZĘKI I OPUCHNIĘCIA

Obrzęki pod oczami, czy kończyn są niepokojącym objawem zatrzymywania się wody w organizmie. Przyczyną mogą być zaburzenia, pracy układu moczowego, brak jodu w organizmie oraz nadmiernej działalności wolnych rodników. Zazwyczaj te wszystkie przyczyny sumują się. Dlatego należy stosować KELP lub SPIRULINĘ dodając organizmowi jodu; UROLESAN zadziała moczopędnie; solidna kuracja antyoksydacyjną zahamuje destrukcyjne działanie wolnych rodników: KAPILAR, OLEJ ROKITNIKOWY i CEDROWY, MUMIJO, OMEGA 3, OMEGA 3-6-9, LECYTYNA, SUPER ANTIOXIDANTS, DETOX SUPPORT, GINKGO BILOBA. Identyczna kuracja jest wskazana dla osób z chorobami nerek; dodatkowo wspierana preparatami na nerki MUMIJO

Większość osób nie docenia leczniczych właściwości tego daru natury. Rezygnacja z alkoholu, czarnej kawy i herbaty, tłustych i ostrych potraw jest podstawą sukcesu leczenia. Tanim i skutecznym sposobem jest stosowanie kostek MUMIJO. Kostkę MUMIJO -5g, rozpuszczamy w 1 litrze czystej wody i pijemy po 100 ml, rano godzinę przed posiłkiem i bezpośrednio przed snem. Miesięczna kuracja - jeden etap - wymaga trzech kostek lub 60 tabletek MUMIJO. Po 5-10 dniowej przerwie kurację powtarzamy. Cykl leczenia składa się maksymalnie z 5 etapów. Osoby, które przeszły taką kuracje pozbywają się nadciśnienia i arytmii, regulują poziom cukru we krwi; dodając do roztworu łyżeczkę miodu, całkowicie likwidują kamienie i piasek w układzie moczowym, wrzody żołądka i dwunastnicy, stany zapalne wątroby. Po kuracji znacznie poprawiają się funkcje układu nerwowego, endokrynologicznego i rozrodczego. Całkowicie znikają na rok lub nawet na zawrze objawy astmy, łuszczycy, egzemy, alergie zwłaszcza u dzieci. Później w celach profilaktycznych, przechodzimy 1 etap 2 razy w roku, najlepiej jesienią i wiosną. Dobre efekty osiągamy stosując następujący przepis:

MUMIJO 4 kostki, 500 ml soku z aloesu (w każdym sklepie zielarskim można kupić sok ALOE-VERA), 700g miodu, dokładnie mieszamy i odstawiamy otrzymany roztwór w ciemne miejsce (najlepiej do lodówki) na 3 dni, w szczelnie zamkniętym szklanym słoiku. Preparat ten należy przyjmować rano i podczas obiadu godzinę przed posiłkiem i bezpośrednio przed snem po 1 dłużej łyżce. MUMIJO jest najlepszym preparatem regenerującym rany, oparzenia, złamania, leczącym osteoporozę.

Tradycyjna_medycyna_tybetasko-mongolska_medycyna_chiska_medycyna_tybetaska_akupunktura8

 

CHOROBY NOWOTWOROWE

Wymagają osobnej całej księgi, zaleceń i rekomendacji. Jednak należy rygorystycznie przestrzegać zaleceń lekarza specjalisty. Naturalne środki, pomogą zmobilizować organizm do walki z chorobą, likwidują skutki oraz wspomogą konwencjonalne metody. Najlepszym sposobem jednak pozostaje profilaktyka. Wcześnie rozpoznana choroba, zwłaszcza w łagodnej formie, poddaje się skutecznemu leczeniu, za pomocą naturoterapii. Preparaty pomocne w leczeniu to: ENTEROSŻEL, BEFUNGIN, KAPILAR, MOROZNIK KAUKASKI, OLEJ CEDROWY i ROKITNIKOWY, MUMIJO, LIW-52,SPEMAN,CATS CLAW, SPIRULINA, ASTRAGALUS, SHARK CARTILAGE, ESIAK, DONG OUAI, GINKGO BILOBA, GOLDENSEAL ROOT, IMMUNE ADVANTAGE, KELP, PAU DARCO, OMEGA 3, OMEGA 3-6-9, DETOX SUPPORT, SUPER ANTIOXIDANTS, ANTICANCERLIN, UFT, RUPI XAO PIAN, FUKE QIANJIN PIAN skutecznie uzupełniają leczenie nowotworów, wspomogą rekonwalescencję oraz są podstawą w profilaktyce.

 

reklama_drzewo_enji

 


Zobacz też:

Herbatka: Feiyan Tea

Żeń szeń - Ginseng Royal Jelly 999

Chi Sana - detoksykujące plastry do stóp - 8 szt.

ŚWIECE HOPI / KONCHY

GINSENG ROYAL JELLY - tu dowiesz się gdzie zakupić najwyższej jakości "korzeń życia"

Preparat ziołowy: SHI LING TONG PIAN

Preparat ziołowy: LIVER-AID Hugan Pian

Preparat ziołowy JIAN NAO BUSHENWAN

Komentarze   

+7 #6 Anha 2010-11-03 14:18
Medycyna chińska liczy sobie ponad 5000 lat i sięga wieków starożytnych. Już w czasach dynastii SHANG (ok. 1000 lat p.n.e.) stała na dość wysokim poziomie. Właśnie z tego okresu pochodzą znalezione podczas wykopalisk pierwsze igły do akupunktury, oraz wyryte na kościach opisy różnych chorób.

Chińczycy skrupulatnie opisywali wpływ stosowanego masażu i akupunktury na poszczególne narządy i różne dolegliwości człowieka. Stale też doskonalili techniki ich wykonywania.

Dostrzegali głęboki związek człowieka z naturą. Człowiek był cząstką Wszechświata i żył w rytmie jego drgań, dźwięków i barw. Był jednak - według ich wierzeń - bezbronną, słabą istotą, która pozostawała pod przemożnym wpływem sił przyrody: Nieba i Ziemi. Obserwowali więc i skrupulatnie notowali wpływ, jaki na niego wywierała.

Pierwszy wydany tekst dotyczący kanonów chińskiej medycyny i akupunktury ukazał się w pierwszym wieku naszej ery. Był napisany w formie dialogu między Żółtym Cesarzem, a jego nadwornym lekarzem (ministrem) Qi Bo (KHI PA). Trzeba stwierdzić, że do dziś książka ta nic nie straciła na wartości.

W następnych wiekach ukazywały się nowe dzieła będące owocem prac kolejnej grupy uczonych. Co ciekawe prace te uwzględniały wszystkie osiągnięcia poprzedników.

Należy nadmienić, że wszystkie prace były dostępne dla zainteresowanyc h w rozlicznych bibliotekach.
Cytować
+9 #5 Gosia 35 lat 2010-11-03 11:58
Chciałam polecić preparaty medycyny chińskiej na zatoki. Od dziecka miałam z tym problem ale od chwili zastosowania kuracji u prof. Enji o zatokach mogę już zapomnieć.

Zabiegi akupunktury na twarz świetnie poradziły sobie z moim schorzeniem, a zioła oczyściły organizm.

polecam
Gosia, 35 lat, Warszawa
Cytować
+9 #4 Jaworzno 2010-10-26 15:34
Byłam w klinice medycyny chińskiej w Jaworznie. Tam sprzedaje się wszystkie preparaty medycyny chińskiej i skutecznie leczy ludzi przy pomocy TCM. Wierzę lekarzom medycyny chińskiej i tybetańsko-mong olskiej jak prof. Enji bo oni po prostu pomagają ludziom.

pozdrawiam
Jarek Willy
Cytować
+8 #3 klientka gabinetu 2010-10-24 22:41
Jestem przekonana, że lekarze medycyny chińskiej mieszkający w Polsce na stałe wiedzą co robią. To pacjent powinien decydować u kogo chce się leczyć, a nie jak to jest obecnie Państwo Polskie.

Tradycyjna medycyna chińska to kompentium wiedzy gromadzonej przez lata z myślą o pacjencie. Szkoda, że nasi polscy lekarze o tym nie pamiętają.

pozdrawiam
Tosia
Cytować
+8 #2 Alicja 35 lat, W-wa 2010-10-23 16:17
Trzeba pamiętać, że ziołolecznictwo powinno być praktykowane jedynie przez odpowiednie osoby. Najlepiej aby byli to lekarze lub zielarze medycyny chińskiej - jeżeli chodzi o TCM.

Nie jest powiedziane, że każdy lekarz będzie wiedział z czym ma doczynienia ponieważ nikt go nigdy czegoś takiego nie nauczył.

Różnica między lekarzami medycyny tradycyjnej i konwencjonalnej właśnie taka jest.

pozdrawiam
Alicja
Cytować
+10 #1 Klaudia Bąk 2010-10-22 19:38
W leczeniu przy pomocy tradycyjnej medycyny chińskiej trzeba kierować się zawsze diagnozą lekarza medycyny tradycyjnej. Nie zaleca się leczenia chorób na własną rękę bo można osiągnąć całkowicie inny odwrotny efekt.

Medycyna Tradycyjna Chińska - TCM - ma to do siebie, że łączy wiedzę medycyny konwencjonalnej z naturalną. Lekarze medycyny chińskiej czy mongolskiej świetnie potrafią te dwie dziedziny jakże pozornie odległe łączyć w jedność. Wszystko to odbywa się dla dobra pacjenta.

W ostatnim czasie obserwuję zwrot ludzi do natury i chęć leczenia się metodami naturalnymi w tym akupunkturą i ziołolecznictwem.

Wielu ludzi myli zioła z homeopatią - to nie to samo.

Pozdrawiam lekarzy medycyny tradycyjnej w Polsce.

Klaudia, 46 lat, Warszawa
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobaczCopyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.