A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

Diagnostyka ziołowa

Od dawna wiadomo, że rośliny mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Ich liście, łodygi, kwiaty czy owoce zawierają bogactwo witamin i cennych składników, których potrzebują komórki naszego organizmu do prawidłowego rozwoju. Większość ludzi nie docenia tej siły drzemiącej w owocach przyrody i sięga po chemiczne zamienniki i suplementy. A przecież człowiek pochodzi od natury i to natura powinna nas żywić i chronić. 

Medycyną naturalną zwie się metody lecznicze, które wykorzystują właśnie moc natury, siłę jej darów. Naturalne leczenie nie niesie ze sobą skutków ubocznych, jest ukierunkowane ściśle na konkretną przypadłość. 

Medycyna Dalekiego Wchodu od wieków pokłada ufność wyłącznie w aptece natury, dlatego też w tych rejonach świata odnotowuje się najwięcej przypadków długowieczności i zdrowia do samej starości. Ludność Chin, Japonii czy Mongolii żyje w zgodzie z naturą i jej darami, swoją dietę opiera tylko na naturalnych składnikach i ciągle dąży do zachowania harmonii pomiędzy energią ciała i otoczenia. 


Moi drodzy, warto sięgnąć po terapie ziołowe, każdy organizm potrzebuje co jakiś czas oczyszczenia. Dlatego zamiast faszerować się lekami, tabletkami, sięgnijcie po prostu po to co oferuje Wam łąka, polana w lesie czy Wasz ogródek. 

Wstęp do kłamliwych wypowiedzi na temat lekarzy medycyny naturalnej w pseudo mediach "głównego nurtu".

Wielu z nas do końca nie orientuje się czego można oczekiwać po wizycie u lekarza medycyny wschodniej. W mediach "głównego nurtu" do niedawna rozpowszechniane były kłamliwe poglądy o skuteczności tych metod. Mając to na uwadze zmuszeni jesteśmy do stawienia temu czoła i odpowiedzi. Dlatego podajemy co następuje:

o-dlonie

Wypielęgnowane paznokcie i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka. Spoglądając na dłonie, na pierwszy rzut oka możemy rozpoznać czym zajmuje się dana osoba, czy ma pracę fizyczną, czy biurową.

Pracując umysłowo łatwiej o pielęgnację i zdrowy wygląd dłoni, zaś przy pracy fizycznej  jak np. przy budowie, to właśnie nasze dłonie są najbardziej narażone na urazy i okaleczenia.

Unieście teraz swoje dłonie i przyjrzyjcie się im, pokrywa je cieniutka warstwa delikatnego oraz bardzo wrażliwego naskórka. 

A teraz wyobraźcie sobie stos szorstkich i cieżkich pustaków, które macie przenieść. Ocierają wam ręce, ranią palce i wżynają się w każdy zakamarek cienkiej skórki. Potem przychodzi pora na pracę w ogrodzie, sadzicie kwiaty bez rękawiczek a wszystkie zanieczyszczenia i zarazki mają styczność z Waszymi dłońmi....

roslinka"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób" - Hipokrates

Każdy, niezależnie od tego czy mieszka w mieście, czy na wsi - miewa w swoim życiu okresy, podczas których łaknie ciszy i spokoju bijących z natury. Dla wielu dziewicze piękno gór i szum potoków jest niezastąpionym wyznacznikiem piękna.

Każde nowe życie powstaje dzięki zachowywanej od wieków harmonii panującej w świecie przyrody. Egzystujemy dzięki tej harmonii, pozostając w równowadze z produktami tego wszechświata pielęgnującymi nasz organizm.

Natura dała nam tak wiele, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać tego bogactwa. Najważniejsze, że oprócz dachu nad głową i pożywienia - natura zadbała przede wszystkim o nasze zdrowie.

Lekarstwa kryją się wszędzie, znajdziemy je w podwodnym świecie, w roślinach, zwierzętach czy minerałach. Wiedza o właściwościach otaczającego nas świata daję nam wyspecjalizowaną broń do walki z wszelkiimi bolączkami i zagrożeniami.

ziola_mongolskie_2Naturalne metody leczenia chorób znane są nam szczególnie z dzieciństwa – być może pamiętamy jeszcze jak na przeziębienie nasze babki zalecały napary z rumianku, picie syropu z cebuli, czy mleka z czosnkiem.

Wiele osób nadal stosuje te metody, ufając, zresztą słusznie, że są najlepsze, a przy tym równolegle stosuje zalecenia medycyny konwencjonalnej. Są też i tacy, którzy nie do końca przekonani o zdrowotnych właściwościach ziół, wśród współczesnych form terapii wciąż szukają takich, które mogłyby pomóc zażegnać dręczące ich dolegliwości. Taką osobą do niedawna była pani Hanna – sceptycznie nastawiona nie tylko do gabinetów lekarskich i szpitali, ale też naturalnych form leczenia. Po tym, jak zaprzyjaźniona z nią lekarka poleciła jej gabinet medycyny tybetańskiej prowadzony przez doktor z Mongolii, całkowicie zmieniła zdanie.

ziolo_lisc2Gdy sięgniemy nieco głębiej w historię ewolucji homo sapiens, dostrzeżemy pewną prawdę. Od zarania dziejów człowiek i cywilizacja rozwijają się dzięki bogactwu natury – czerpiemy z niej ropę naftową na paliwa do naszych aut, ścinamy drzewa z których budujemy schronienia, zabijamy zwierzęta, które dają nam pożywienie, zbieramy rośliny z których przygotowujemy leki itd. Jesteśmy nierozdzielną częścią przyrody, ona jest źródłem, które wybija dla każdego człowieka.

Długowieczność w zdrowiu i dostatku – to marzenie od pokoleń się nie zmienia. Panaceum na wszystkie dolegliwości od początków ludzkości kryje się w naturze, praźródłem wszystkich medykamentów jest bowiem przyroda – fauna i flora naszej Ziemii.

Jej tajniki w zakresie lecznictwa najwcześniej zgłębiły kultury DalekiegoWschodu, gdzie z pokolenia na pokolenie przekazywana była cenna mądrość o ziołolecznictwie. Ta nauka, w przeciwieństwie do wiedzy akademickiej, przetrwała niezmieniona do czasów współczesnych z tą tylko różnicą, że do niektórych regionów świata dotarła z opóźnieniem.

Ziołolecznictwo WschoduJeśli mielibyśmy powierzyć wychowanie dziecka świeżo upieczonej absolwentce pedagogiki, bądź Sokratesowi, prawdopodobnie skłonni bylibyśmy, by wybrać tę drugą możliwość.

Jeśli zaś przyszłoby nam powierzyć zdrowie bliskiej osoby świeżo upieczonemu absolwentowi medycyny, lub Hipokratesowi lepsza wydawałaby się ta pierwsza. Byłoby to dość logicznym rozwiązaniem biorąc pod uwagę rozwój dzisiejszej medycyny.

Czy jednak można porównać skuteczność współczesnych innowacji z doświadczeniem starożytnych lekarzy, których dokonania nigdy nie stracą na aktualności, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jak dotąd nie wynaleziono takiego leku, który miałby doskonały chemiczny skład?

run_biegunka_1Biegunka - każdy z nas wie co kryje się pod tą nazwą. To dość przykra dolegliwość, która często pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, czasami jest objawem stresu, zdenerwowania lub po prostu idzie w parze z inną dolegliwością.

Cóż zrobić zatem, gdy przed ważnym spotkaniem padnie na nas cień tej, jakże przykrej, niedyspozycji. W aptece można kupić odpowiednie leki wskazane podczas biegunki, ale skoro ma ona tak szerokie podłoże, to czy konkretny lek poradzi sobie z wyeliminowaniem wszystkich objawów nie przynosząc przy tym skutków ubocznych.

Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w promowaniu leków „wszystko w jednym”. A jak wiadomo, gdy coś jest do wszystkiego, często nie nadaje się do niczego.

Kiedyś nie było tak dużego wyboru leków, a przecież nasi przodkowie doskonale radzili sobie z takimi dolegliwościami jak biegunka. Sekret tkwi w naturze! To ona przynosi odpowiedzi na wszystkie pytania, rośliny mają w sobie wspaniałą leczniczą moc, którą my ludzie często przestajemy cenić.

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2018 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.