A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

laboratoryXXI wiek to czas globalnego rozwoju syntetycznych preparatów farmaceutycznych. Któż z nas nie miał do czynienia z lekami bez recepty, jest ich mnóstwo, stoją za nimi kolorowe reklamy nachalnie atakujące nasz mózg z telewizora.

Zauważcie analogię tych reklam, niemalże każda z nich uśmiecha sie do nas twarzą lekarza specjalisty zachęcającego do zakupu. A jak wygląda rzeczywistość? Ta jest nieco odmienna i kieruje się zasadą „im szerszy uśmiech” tym więcej skutków ubocznych za nim stoi.

Co drugi polski lekarz ma podpisany kontrakt z wielkimi spółkami farmaceutycznymi. Stąd rozumowanie lekarzy - im więcej leków „upchną’ pacjentom, tym większy procent z ich sprzedaży dostaną. Jak sami zatem widzicie, taki lek musi kosztować.

Drogie ale bez recepty, wywołujące skutki uboczne ale ukryte pod maską panaceum – czy takich środków leczniczych pragnęliśmy u szczytu rozwoju cywilizacji? ...NIE!

Choć raz możemy się zgodzić ze słowami naszych polityków, „to już było”! Pragniemy zapoznać Państwa z alternatywą dla drogich sztucznych leków syntetycznych – preparatami chińskiej medycyny naturalnej, która opiera się na całkowicie innych założeniach aniżeli medycyna zachodnia.

Wiele osób przyjeżdzających do Chin zagląda do tamtejszych aptek poszukując leków na swoje dolegliwości, nawet te głęboko zakorzenione. Mają one wiele postaci:

  • pigułki – produkowane w formie tabletki zawierajacej w środku sproszkowane zioła lub płynne wyciągi ziołowe zawierające substancje ściągające. Tradycyjne pigułki były robione z połączenia substancji leczniczych ze środkami wiążącymi: wodą, miodem, pastą ryżową albo woskiem.
  • proszki – otrzymywane zazwyczaj z wysuszonych, pokruszonych roślin, ale spotykane są również proszki ze świeżych części roślin, minerałów leczniczych jak i surowców pochodzenia zwierzęcego.
  • wyciągi - mieszanki ziół z octem, z czystym alkoholem zbożowym (60%) bądź olejkiem do masowania, na bóle stawów, mięśni, wiązadeł oraz reumatyzm.
  • granulaty – powstają ze zmieszania skruszonych ziół z pastą ryżową bądź mączną.
  • kapsułki – to dawka ziół, proszków lub płynów sporządzonych z substancji leczniczych w otoczce żelatynowej.
  • globułki i czopki – to mieszanki ziół w proszku wiązane za pomocą tłuszczy roślinnych lub zwierzęcych.
  • syropy – to bogactwo stężonych odwarów ziołowych zmieszanych z miodem, syropem cuk­rowym lub alkoholem.
  • plastry – to pasta lecznicza nakładana na kawałki tkaniny lub skóry zwierzęcej, przed użyciem plaster musi być ogrzany.
  • maści - wytwarzane poprzez smażenie ziół w oleju lub wazelinie oraz zmieszanie z tłu­szczem wieprzowym albo woskiem pszczelim.

Farmacja chińska grupuje leki według ich energii. W ich składzie mogą znaleźć się zarówno produkty roślinne jak i minerały oraz surowce pochodzenia zwierzęce­go. Preparaty lecznicze w Chinach są z reguły gorzkie, aby według tradycji medycyny chińskiej miały moc leczenia. Jednak również problem smaku można obejść, gdyż dziś produkuje się te same lekarstwa w dwóch smakach – gorzkim oraz przyjemnym.

leki_otc

Chińskie leki charakteryzują się łatwą przyswajalnością, ponieważ są tworzone na bazie naturalnych składników (roślin, grzybów, korzeni, minerałów) pozyskiwanych wyłącznie z ekologicznych terenów.

W przeciwieństwie do swoich zachodnich sąsiadów nie kryją się za ich stosowaniem żadne skutki uboczne, nie zawierają bowiem hormonów ani stymulatorów magazynujących się w organiźmie.

Głównym przesłaniem filozofii medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu jest hasło: „leczyć człowieka a nie chorobę”. W myśl tych słów powstają tam również preparaty lecznicze o szerokim spektrum działania: oczyszczającym, uzupełniającym i odbudowującym. Usuwane są nie tylko zewnętrzne objawy choroby lecz cały organizm dostaje sygnał do samoregeneracji.

Komentarze   

+2 #6 Sylwia 2012-03-13 09:56
Myślę, że w Polsce lekarze za dużo wierzą w diagnostykę laboratoryjną, a za mało słuchają pacjentów i ich problemów. Może się to kiedyś zmieni, jak nie będą mieli kogo leczyć :-)
Cytować
+7 #5 Anthony 2011-07-16 19:52
Krew mnie zalewa od rosnącego nieprofesjonali zmu zachodnich lekarzy. Wczoraj byłem u alergologa, gdyż po niedawnym powrocie z Pekinu nasiliły się moje problemy. W Chinach mój objaw nazywa się "biyan", co jest zupełnie czymś innym od alergii, sednem jest tutaj jakiś problem z wewnętrzną częścią nosa. Nie wiem jak się po polsku to nazywa, więc wybrałem się do lekarza (trzeci raz w całym moim dwudziestojedno letnim życiu).

Lekarz nawet mi nosa nie dotknął, nie wsadził żadnej kamery do nosa, tylko zapytał co się dzieje i hop-siup deklaruje, że jest to zwykła alergia. Pięć minut konsultacji, wypisał mi receptę na leki anty-alergiczne (chociaż stosuję już własne), zainkasował 180zł i polecił mi żebym we wrześniu sprawdził na co jestem uczulony. 180zł zmarnowane, nawet receptę wywaliłem do kosza... Wiem, że mam alergię od dawna i nie potrzebuję żadnego werdyktu lekarskiego, żeby się o tym dowiedzieć...

Pytam się go na koniec, czy jest jakiś domowy sposób na ulżenie dolegliwości astmy, gdyż moja mama jest astmatyczką. Lekarz pokręcił głową, uśmiechnął się i zaproponował, żeby przyszła na badania.

Pluję na takich intelektualistó w! Pluję na leki zachodnie! Leki na biyan, na alergię, na astmę dostanę w Chinach bez recepty, tanio i nie rozwalą mi wątrobę, ale oczywiście farmaceuci głupio się uśmiechają, śmieją się, że to szamanizm. Ja już wolę się leczyć sposobami szamanistycznym i, niż łykać te świństwa, które wiecej szkodza niz leczą.
Cytować
+5 #4 Alojzy Bąk 2010-11-03 14:21
Medycyna chińska jest przepojona logiką, jest też kopalnią wiedzy o przyczynach chorób i metodach przywracania zdrowia. Nacechowana jest głębokim zrozumieniem człowieka jako istoty czującej i myślącej. Język jakim posługuje się jest symboliczny, ale każdy symbol - przez swoją prostotę - jest przez każdego człowieka zrozumiały. A przecież zrozumieć, to znaczy wyleczyć.
Cytować
+6 #3 Dexter13 2010-11-03 14:20
Leki roślinne były zawsze tanie, a przez to dostępne dla ludzi.

W żadnym innym kraju świata terapeutyczne stosowanie ziół nie osiągnęło tak wysokiego i skutecznego poziomu. Ze względu zaś na niezmienność sposobów przygotowywania leków roślinnych stosowanych w leczeniu człowieka od przeszło 2000 lat, leki chińskie uznaje się w świecie za bezpieczne.

Dobór leku roślinnego do leczenia konkretnych schorzeń opiera się na ogólnie przyjętych założeniach o przyporządkowan iu jego koloru, smaku, zapachu do któregoś z narządów wewnętrznych.

Chińczycy doprowadzili do perfekcji diagnozowanie, interpretację chorób i naturalne sposoby leczenia, poczynając od diety, poprzez leczenie ziołami, masaż (tuina), akupresurę, akupunkturę, medytację oddechową i energetyczną Qi gong, a na poradach dotyczących harmonijnej aranżacji otoczenia Feng shui i studiowaniu Wyroczni I Cing kończąc.

Diagnozowanie odbywało się i odbywa nadal poprzez skrupulatny wywiad, badanie palpacyjne, badanie tętna, oglądanie języka, wąchanie. Ostateczną diagnozę opracowywało się i opracowuje do dziś po uwzględnieniu rodzaju energii Qi, jej biegunów Yin i Yang, dopasowaniu choroby do Ośmiu Kryteriów Przewodnich oraz teorii Pięciu Elementów. Postawienie diagnozy umożliwia lekarzowi wdrożenie odpowiedniego leczenia, również z zastosowaniem podanych wyżej kanonów.
Cytować
+8 #2 Leki a chemia 2010-08-18 19:24
Nikomu nie trzeba mówić jakie spustoszenie mogą zrobić skutki uboczne mocnych leków chemicznych- syntetycznych. Na ogół producenci leków nie umieszczają na ulotce takich informacji aby nie straszyć pacjentów.

Leki OTC są to leki przeznaczone do obrotu poza aptecznego, gdzie każdy wedle swojego uznania może je zakupić i dawkować. Jest to świetna alternatywa dla drogich leków syntetycznych.

Całkowicie popieram chińskie tradycyjne ziołolecznictwo tcm. Jestem zdania, że nie można człowiekowi odbierać dostępu do tych preparatów.

Kula
Cytować
+8 #1 Leki OTC z Chin 2010-07-27 07:14
Chiny są stolicą leków OTC - czyli leków poza aptecznych. Jest też stolicą wszelkich wartościowych naturalnych preparatów ziołowych, mieszanek ziołowych, ziół i składników tych preparatów. To właśnie w tym państwie rośnie większość ingredientów potrzebnych do sporządzania mieszanek. Inne państwa nie są w stanie konkurować z Chinami i jedynie mogą konkurować w obrębie leków syntetycznych/ sztucznych.

Dobry lekarz medycyny naturalnej to skarb.
Pozdrawiam lekarzy medycyny naturalnej mongolskiej w Polsce

A.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.