A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

ziolo_lisc2Gdy sięgniemy nieco głębiej w historię ewolucji homo sapiens, dostrzeżemy pewną prawdę. Od zarania dziejów człowiek i cywilizacja rozwijają się dzięki bogactwu natury – czerpiemy z niej ropę naftową na paliwa do naszych aut, ścinamy drzewa z których budujemy schronienia, zabijamy zwierzęta, które dają nam pożywienie, zbieramy rośliny z których przygotowujemy leki itd. Jesteśmy nierozdzielną częścią przyrody, ona jest źródłem, które wybija dla każdego człowieka.

Długowieczność w zdrowiu i dostatku – to marzenie od pokoleń się nie zmienia. Panaceum na wszystkie dolegliwości od początków ludzkości kryje się w naturze, praźródłem wszystkich medykamentów jest bowiem przyroda – fauna i flora naszej Ziemii.

Jej tajniki w zakresie lecznictwa najwcześniej zgłębiły kultury DalekiegoWschodu, gdzie z pokolenia na pokolenie przekazywana była cenna mądrość o ziołolecznictwie. Ta nauka, w przeciwieństwie do wiedzy akademickiej, przetrwała niezmieniona do czasów współczesnych z tą tylko różnicą, że do niektórych regionów świata dotarła z opóźnieniem.

Podczas gdy w Chinach korzeń żeń-szenia święcił trumfy i koił wszelkie bolączki, na przykład w Europie był dopiero odkrywany. Jednak i tu od kilku wieków jego właściwości lecznicze nie mają sobie równych.

Jak widać leki natury nie zawodzą, o czym świadczy wielowiekowa tradycja ich zastosowań, dlaczego zatem ludzie bardziej ufają syntetycznym specyfikom? Otrzymuje się je na drodze złożonych procesów technologicznych z surowców nieodnawialnych, a proces ich produkcji powoduje znaczące skażenie środowiska naturalnego. Jak kruche okazują się ich żywoty można wskazać na wielu przykładach. Cudowny na początku lek okazuje się powodować w swoim „ogonie skutków ubocznych” działanie rakotwórcze, wyniszczające przy okazji układ krwionośny, pokarmowy, nerki czy inne narządy. Cóż zatem znaczy wyleczenie jednego schorzenia kosztem nabawienia się drugiego. To tak, jakbyśmy mieli wybierać co jest nam bardziej potrzebne, wątroba czy nerki.

przyroda_wschodu

„Założenia medycyny naturalnej Dalekiego Wschodu są inne, tam leczy się człowieka, a nie chorobę. Dlatego leki ziołowe są tak dobierane, by usuwały nie tylko objawy ale również eliminowały przyczyny dolegliwości. – mówi profesor Enkhjargal Dochin, słynna mongolska lekarz internista, homeopata,  prowadząca w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 28A Gabinet Medycyny Tybetańsko-Mongolskiej. – Miałam zaszczyt poznać zarówno tradycyjną medycynę naturalną jak i akademicką sztukę leczenia. Ukończenie obu kierunków pozwoliło mi nabrać doświadczenia i połączyć w swojej praktyce lekarskiej obie te wizje.”

Podamy tu prosty przykład naświetlający niebezpieczeństwa stosowania leków farmaceutycznych. Dość poważnym problemem naszej świadomości jest brak wiedzy na temat syntetycznych specyfików. Młode matki, czasami z niewiedzy ale również z braku czasu, zamiast naturalnych owoców i warzyw podają profilaktycznie swoim dzieciom witaminy w formie tabletek. Jest to bardzo szkodliwe, ponieważ nie są one dobrze przyswajane przez organizm, łatwo je przedawkować, przeciążają nerki i wątrobę, a ponadto naruszają równowagę substancji mineralnych. Odnotowuje się coraz więcej chorób u małych dzieci, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że sami szkodzimy.

krople_zielone

W tej chwili rynek farmaceutyczny zataja, albo wręcz przemilcza wiele cennych informacji o leczniczym działaniu naturalnych preparatów ziołowych, które nie wywołują reakcji ubocznych ani uzależnień.

Dzieje się tak ponieważ wzrost świadomości społeczeństwa na temat medycyny naturalnej w znacznym stopniu ograniczyłby dochody przedsiębiorstw farmaceutycznych ze sprzedaży syntetycznych lekarstw. Dlatego wysokodochodowe koncerny - rekiny dzisiejszego świata leków chemicznych dbają o to, aby aprobujące komunikaty o korzystnym działaniu ziołolecznictwa nie miały prawa trafić do publikacji i szerszego grona odbiorców.

Zastanówmy się przez chwilę, co jest dla nas lepsze, czy warto wierzyć sprawdzonemu przez pokolenia i bezpiecznemu ziołolecznictwu i lekarzom medycyny naturalnej, czy napychać kieszenie koncernom farmaceutycznym zarabiającym bez żadnych skrupułów na ludzkim cierpieniu?

reklama_1

Zapraszamy do skorzystania z usług profesor medycyny naturalnej i akademickiej, lekarza internisty, homeopaty - Enkhjargal Dovchin. Weźmy zdrowie w swoje ręce i nie pozwólmy wmówić sobie, że czarne jest białe!

Gabinet pani profesor: tel. 607-489-251
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Komentarze   

+2 #9 ANTONIO 2012-03-05 00:03
artykuł trafia w sedno problemu - bardzo trafnie ! brawo !
Cytować
0 #8 Gandalf 2010-11-29 09:17
W chińskiej kulturze leży stosowanie alternatywnych form leczenia. Na całym świecie znana jest i chętnie praktykowana chińska akupunktura, która ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Chińskie zioła na przykład to kolejny produkt pochodzący z tego kraju, który jest wykorzystywany w toku leczenia wszelakich schorzeń. Chińskie zioła od tysięcy lat stosowane są także dla odwrócenia i złagodzenia skutków starzenia się. Wielu napar z chińskich ziół uważa za eliksir młodości. Chińskie zioła już przed wiekami stosowano dla wzmocnienia odporności organizmu. Chińscy specjaliści z dziedziny zielarstwa do dziś tworzą unikalne mieszanki ziół, które adresowane są do osób cierpiących na konkretne schorzenia. Co ciekawe, chińskie zioła stosowano niegdyś, aby zmienić kolor włosów. Współczesna kosmetologia od niedawna czerpie z recept chińskich ziół i to z niezłym rezultatem. Klientki salonów kosmetycznych, które w swojej ofercie posiadają zabiegi przy wykorzystaniu ziół chińskich, są bardzo zadowolone z nich i coraz częściej fundują sobie mieszanki ziół chińskich również do własnych domów.
Cytować
+4 #7 skutki uboczne 2010-09-04 18:41
Przy lekach ziołowych praktycznie nie ma skutków ubocznych ponieważ działanie tych leków jest oparte na substancjach naturalnych, łatwo przyswajalnych i dostępnych w środowisku.

Leki syntetyczne mają to do siebie, że są wytworzone w laboratoriach i posiadają masę skutków ubocznych. Ich działanie do końca też nie jest przebadane.

Wybór odnośnie metod leczenia powinien więc spoczywać w rękach pacjenta, a nie koncernów farmaceutycznyc h, które i tak odpowiedzialnoś ci za negatywne skutki działania leków nie biorą na siebie.
Cytować
+8 #6 Admin12 2010-07-24 19:37
Witamy - TAK są jednak trzeba się zastanowić co może być powodem trądziku. Przypuszczamy, że jest pan w młodym wieku i jest to wynik dojrzewania i nadmiernej pobudliwości gruczołów w tym wieku.
Jedno co można zrobić w tym przypadku to zastosować odpowiednie zioła oraz zastosowanie zabiegów akupunktury na obniżenie aktywności gruczołów.

Doraźnie na trądzik można stosować różne maści dostępne zarówno w aptece jak i produkty medycyny naturalnej.

W każdym przypadku powinien obejrzeć pana lekarz dermatolog i jeżeli on nie jest w stanie znaleźć źródła pana dolegliwości może pan spróbować przy pomocy medycyny naturalnej.

Akupunktura już wielokrotnie udowadniała swoją skuteczność w podobnych przypadkach.

Jeżeli zdecydowałby się pan na wizytę w zakładce jest nr telefonu do umówienia się na wizytę.
Cytować
+9 #5 seba34 2010-07-10 10:16
Mam problem z trądzikiem, od kilku mscy leczę się u dermatologa, efekty kiepskie,czy sa jakieś zioła które zaradzą trądzikowi? :sigh:

Byłbym wdzięczny za jakieś informacje na ten temat
Cytować
+9 #4 Prawda o ziołach 2010-07-10 08:09
Zioła są przede wszystkim NATURALNE, a leki sztucznie wytworzone w LABORATORIUM.

Różnica jest zasadnicza - tak naprawdę nie wiemy co dostajemy w leku.

Zioła są sprawdzone od tysięcy lat i zawsze służyły ludziom.

Najlepiej jest znaleźć złoty środek pomiędzy leczeniem naturalnym, a sztucznym. Nie zgodzą się jednak na to firmy z branży BIG PHARMA.

Ciekawe co będzie jak ludzie przestaną kupować ich produkty? :-)
Cytować
+13 #3 Maria 2010-07-07 17:11
:-? zgadzam się, zdecydowanie za mało mamy wiedzy o ziołach i nie zdajemy sobie sprawy jako społeczeństwo, że ziołami można leczyć BARDZO skomplikowane choroby!
Cytować
+13 #2 Patentowanie 2010-07-07 14:51
Leków naturalnych czy homeopatycznych nie da się patentować. Dlatego nie jest to atrakcyjne dla firm farmaceutycznyc h. Oto cała prawda o farmacji. :cry:
Cytować
+13 #1 nick 2010-07-07 14:14
Zastanawia mnie czy medycyna Wschodu pomaga również na skomplikowane choroby, np. przy cukrzycy, po zawale serca, w chorobach zaawansowanej niewydolności układu krwionośnego. Wiem, że zioła potrafią uczynić cuda,ale chyba sa jednak choroby wymagające połączenia wiedzy naturalistów z akademicką medycyną.

chociażby skomplikowane przeszczepy, poparzenia dużych okolic ciała, przecież akupunktura tego nie wyleczy albo masaż.

Nie miałam okazji spotkac się z lekarzem mongolskiej medycyny naturalnej więc wiele nie moge powiedziec, poprostu głośno myślę co by było gdyby i gdzie ludzie szukali by pomocy gdyby jakieś poważne choroby ich nękały...
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.