A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

roslinka"Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób" - Hipokrates

Każdy, niezależnie od tego czy mieszka w mieście, czy na wsi - miewa w swoim życiu okresy, podczas których łaknie ciszy i spokoju bijących z natury. Dla wielu dziewicze piękno gór i szum potoków jest niezastąpionym wyznacznikiem piękna.

Każde nowe życie powstaje dzięki zachowywanej od wieków harmonii panującej w świecie przyrody. Egzystujemy dzięki tej harmonii, pozostając w równowadze z produktami tego wszechświata pielęgnującymi nasz organizm.

Natura dała nam tak wiele, że nie jesteśmy w stanie wykorzystać tego bogactwa. Najważniejsze, że oprócz dachu nad głową i pożywienia - natura zadbała przede wszystkim o nasze zdrowie.

Lekarstwa kryją się wszędzie, znajdziemy je w podwodnym świecie, w roślinach, zwierzętach czy minerałach. Wiedza o właściwościach otaczającego nas świata daję nam wyspecjalizowaną broń do walki z wszelkiimi bolączkami i zagrożeniami.

Nauka o roślinach i ich cechach leczniczych była wypracowywana przez tysiąclecia, dzięki temu współcześnie mamy ogrom ksiąg i rękopisów o ziołolecznictwie i medycynie naturalnej.

A najpiękniejsze jest to, że ciągle odkrywane są nowe gatunki roślin. Bezustannie trwają badania nad właściwościami zarówno tych znanych gatunków jak i nowo odkrytych.

Skarby natury potrafią ochronić nas nie tylko przed katarem czy biegunką, ale też przed bardzo groźnymi chorobami jak nowotwory, miażdżyca, zaćma, choroba Parkinsona czy Alzheimer.

mozaika-natura

I nie trzeba ich daleko szukać, wiele ziół rośnie na łące lub w przydomowym ogródku, choćby babka lancetowata, dziurawiec, majeranek, głóg bezszypułkowy, rumianek, bławatek, skrzyp polny, krwawnik, mlecz pięciornik czy rdest.

Leczenie za pomocą bogactw natury znalazło nawet swoje fachowe, medyczne nazwy. I tak np.:

- fitoterapia (ziołolecznictwo) to dział nauki zajmujący się leczeniem chorób wykorzystując właściwości roślin,

- mineralogia - dowodzi, iż pewne grupy kamieni są dla wszystkich osób lecznicze (wykazują właściwości lecznicze na zasadzie przewodnictwa prądu lub lekkiego magnetyzmu), a inne dla wszystkich niekorzystne bądź obojętne,

- hydroterapia (czyli wodolecznictwo) - obejmuje obecie ponad 100 różnych metod wykorzystujących do celów leczniczych właściwości fizyczne zwykłej wody w różnych stanach skupienia: ciekłym, stałym i gazowy, 

- helioterapia - leczenie słońcem. Naświetlanie promieniami Słońca może być bardzo dobrym sposobem leczenia, wspomaga przemianę materii, a także wzmaga procesy krwiotwórcze i podnosi naszą odporność.

Generalnie całością naturalnych metod leczenia zajmuje się medycyna alternatywna (zwłaszcza Dalekiego Wschodu: Chin, Mongolii, Tybetu). To najstarszy system medyczny, jaki wypracowała ludzkość przez minione pokolenia. I choć zdarzały się okresy w historii podczas których traktowano medycynę naturalną "po macoszemu", współcześnie znów święci ona trumfy na całym świecie.

nature-collag2

Podstawową zasadą wyznawaną przez medycynę alternatywną jest całościowe, holistyczne podejście do organizmu człowieka. Dlatego głównym celem tej sztuki leczenia jest uleczenie całego organizmu, a co za tym idzie wyleczenie nie tylko objawów choroby ale też jej przyczyn.

Tego wszystkiego nie jest w stanie zapewnić pacjentom medycyna klasyczna, gdyż ta skupiona się wyłącznie na wyleczeniu wyłącznie chorego organu za wszelką cenę i w jak najkrótszym czasie.

Wykorzystano zdjęcia z flickr.com

wizytowka_zdrowie

 

zobacz_tez2

Medycyna ludowa

Fitoterapia czyli leczenie ziołami - prof. Enkhjargal Dovchin

Cudowne mieszanki ziołowe z Mongolii

Rozmowa z panią profesor Enkhjargal Dovchin o ziołach, medycynie chińskiej i medycynie tybetańsko-mongolskiej

przeczytaj_ebooka

 

 

"W cztery oczy z medycyną naturalną Dalekiego Wschodu - prof. Enkhjargal Dovchin". Bogato ilustrowany, napisany na podstawie wielu lat doświadczeń przybliży Wam tajniki wiedzy znanej w Tybecie od wieków.


Komentarze   

+1 #9 Jadzia 2011-03-18 22:06
W naturze jest potęga o której wielu z nas po prostu nie zdaje sobie sprawy. Natura nas żywi, leczy i daje życie. Zioła to wynalazek natury, a nie laboratoriów tak więc jest nam bliższe i skuteczniejsze od leków chemicznych. Dobry artykuł. Gratuluję
Cytować
+2 #8 Daria 2011-03-12 15:22
Uważam, że zioła leczą, a nie szkodzą. Najważniejsze to właściwie je dawkować.
Cytować
+3 #7 Marzena 2011-03-01 16:32
W naturze kryje się prawdziwa potęga
Cytować
+3 #6 Tomcio 2011-03-01 16:32
Medycyna korzysta z różnych źródeł - w tym wypadku nawet i z natury :)
Cytować
+3 #5 Walercia 2011-03-01 16:30
Korzystałam z helioterapia i jestem bardzo zadowolona ze skutków, jakie może zdziałać słońce
Cytować
+3 #4 Łukasz 2011-03-01 16:06
Jak wiadomo to natura od lat jest ważna dla każdego człowieka.
Cytować
+4 #3 Beata 2011-02-05 23:36


Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego

Beata
Cytować
+5 #2 Raczewksa 2011-02-05 13:03
Fitoterapię czyli leczenie ziołami stosowała moja mama. Dzięki tym metodom cała moja rodzina obchodziła się bez leków z apteki. Po prostu ich nie potrzebowaliśmy . Mój mąż uważał, że jeżeli trafi się do lekarza to już nie wyjdzie się ze szpitala. Myślę, że miał w tym sporo racji. Dożył 78 lat!.

Jestem i wspieram każde działanie zmierzające do większej wolności konsumenckiego wyboru.

pozdrawiam
Raczewska
Cytować
+5 #1 Kazik 34 lata 2011-02-05 10:35
Fajnie, ale większość ziem uprawnych jest mocno wyeksploatowana , więc ciężko jest pozyskać dobrej jakości żywność czy zioła. Oczywistym więc jest, że produkty spożywcze z Chin, Mongolii czy Rosji, gdzie ziemia jest jeszcze mało skażona, będą bogatsze w składniki odżywcze.

Ja i cała moja rodzina od zawsze leczyliśmy się przy wykorzystaniu ziół tradycyjnej medycyny chińskiej. Jestem wręcz przekonany, że to najlepsza medycyna o działaniu profilaktycznym . Nie jest też droga, a więc każdy może pozwolić sobie na leczenie przy użyciu tych metod. Najważniejsze to trafić w dobre ręce - koniecznie lekarza i koniecznie ze Wschodu. pozdrawiam Kazik
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.