A A A

Enji na Facebooku Enji na YouTube Kontakt z Enji

Przetłumacz na / Translate to

run_biegunka_1Biegunka - każdy z nas wie co kryje się pod tą nazwą. To dość przykra dolegliwość, która często pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, czasami jest objawem stresu, zdenerwowania lub po prostu idzie w parze z inną dolegliwością.

Cóż zrobić zatem, gdy przed ważnym spotkaniem padnie na nas cień tej, jakże przykrej, niedyspozycji. W aptece można kupić odpowiednie leki wskazane podczas biegunki, ale skoro ma ona tak szerokie podłoże, to czy konkretny lek poradzi sobie z wyeliminowaniem wszystkich objawów nie przynosząc przy tym skutków ubocznych.

Koncerny farmaceutyczne prześcigają się w promowaniu leków „wszystko w jednym”. A jak wiadomo, gdy coś jest do wszystkiego, często nie nadaje się do niczego.

Kiedyś nie było tak dużego wyboru leków, a przecież nasi przodkowie doskonale radzili sobie z takimi dolegliwościami jak biegunka. Sekret tkwi w naturze! To ona przynosi odpowiedzi na wszystkie pytania, rośliny mają w sobie wspaniałą leczniczą moc, którą my ludzie często przestajemy cenić.

Garbniki – to bardzo cenne związki chemiczne zawarte w roślinach. To właśnie one potrafią kooperować z białkami znajdującymi się w błonie śluzowej wytwarzając powłokę przez którą toksyny i nadmiar wody nie mogą się przedostać. Najwięcej tych związków znajduje się w roślinach drzewiastych.

biegunka

W leczeniu biegunki stosuje się metody medycyny naturalnej, do bardziej popularnych należą:

  • kora drzew, np. dębu jest wykorzystywana do leczenia biegunek o podłożu wirusowym oraz podczas zatruć pokarmowych; doskonale dezaktywuje ona działanie niektórych bakterii,

  • kłącze pięciornika (jako wodne lub alkoholowe wywary) lub rdestu wężownika,

  • jeżyna, przygotowane z jej liści napary doskonale wpływają na poprawę stanu jelit, poza tym zawarty w nich jest kwas askorbinowy (witamina C),

  • ziele bukwicy, przywrotnika pospolitego, bodziszka cuchnącego (stosowane w przypadku szczególnych biegunek pochodzenia wirusowego), ziele rzepiku (źródło witamin K, PP, z grupy B jak również związków mineralnych), majeranku, świetlika, lebiodki, krwawnika,

  • nasiona babki jajowatej, babki płesznika, lnu – są to szczególnie pomocne rośliny podczas leczenia biegunek dziecięcych,

  • jabłko, malina oraz owoce borówki czernicy – kompoty, przetwory, jak również suszone owoce tej rośliny są doskonałym lekarstwem na problemy układy trawiennego, bóle brzucha i nieżyty jelit,

  • nasiona ceratonii, tworzą tzw. leczniczy chleb świętojański przygotowany z obranych i sproszkowanych nasionek,

  • liście orzecha włoskiego, herbaty, szałwii, oczaru, mięty, rumianek,

Ziołolecznictwo daje nam szeroki wachlarz możliwości, a przy tym możemy mieć pewność, że nasz organizm przychylniej będzie reagował na zioła niż na chemiczne środki zakupione w aptece.

Komentarze   

+1 #4 Jojek 2011-08-10 06:06
Dobry sposób na biegunkę to nie jeść :lol: NIC
Cytować
+2 #3 Hahment 2010-08-19 18:58
Pamiętajcie, że koncerny farmaceutyczne to wielka siła, która może kupić każdego i zniszczyć lub stworzyć wszystko. Oni rządzą państwami bo oni mają najwięcej pieniędzy i władzy.

Poddaję pod rozwagę
Cytować
+3 #2 Administatorka 2010-07-13 06:25
Cytuję Maria M.:
W artykule wymienia autor jedynie część ziół europejskich, a gdzie zioła wschodnie?

Wiem, że ziele świetlika jest rzeczywiście skuteczne w leczeniu biegunki wirusowej.

Dobrze jest podawać zioła przy małych pacjentach i nie stosować chemii.Zioła wschodnie pojawią się niedługo w naszej encyklopedii ziół dostępnej dla zarejestrowanyc h użytkowników, zapraszamy serdecznie do śledzenia nowości a na pewno znajdzie Pani odpowiedź na swoje pytania.
Cytować
+3 #1 Maria M. 2010-07-13 05:07
W artykule wymienia autor jedynie część ziół europejskich, a gdzie zioła wschodnie?

Wiem, że ziele świetlika jest rzeczywiście skuteczne w leczeniu biegunki wirusowej.

Dobrze jest podawać zioła przy małych pacjentach i nie stosować chemii.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

e-book download

Przyjęcia Mława i Chełm

Cennik akupunktury - zobacz

Copyright © 2019 Medycyna tybetańska, akupunktura, ziołolecznictwo, medycyna chińska - lek. Enkhjargal Dovchin. Wszelkie prawa zastrzeżone.